Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego uhonorowani Laurami Umiejętności i Kompetencji

18.01.2016 - 09:50 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

16 stycznia 2016 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji, zorganizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Decyzją Kapituły przyznano 75 Laurów (1 Diamentowy, 1 Kryształowy z Diamentem, 6 Kryształowych, 23 Platynowe oraz 44 Złote), a także nagrodę specjalną – Orła Piastów Śląskich. Wśród laureatów znaleźli się pracownicy Uniwersytetu Śląskiego:

Prorektor prof. Andrzej Kowalczyk został uhonorowany Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie nauki i innowacyjności, prof. Jolanta Tambor otrzymała Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm, natomiast prof. Bernadetta Fuchs została wyróżniona Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji pro publico bono.

Nagrodami honorowane są wybitne osobowości życia publicznego wnoszące nieoceniony wkład w rozwój kraju i wizerunek Polski w świecie oraz firmy, instytucje i organizacje, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

Foto: Wojciech Nowak

Foto: Gabinet Rektora UŚ

„dziennikzachodni.pl” – „Laury Umiejętności i Kompetencji: Wielka gala w Zabrzu” (16.01.2016).

„zabrze.com.pl” – „Laury rozdane!” (17.01.2016).