Prof. Andrzej Szarek uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

22.09.2021 - 15:40 aktualizacja 16.03.2022 - 12:32
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu przyznał prof. Andrzejowi Szarkowi z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest to odznaczenie przyznawane osobom i instytucjom, które wyróżniają się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub w ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Prof. Andrzej Szarek zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, happeningiem i plakatem. Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych oraz ponad 70 happeningów i akcji artystycznych. Brał udział w przeszło 100 wystawach zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Zdjęcia wybranych prac można zobaczyć na stronie Instytutu Sztuk Plastycznych UŚ.

pędzle w kubku

fot. Pixabay