Prof. Barbara Tokarska-Guzik nagrodzona w konkursie „Zielone czeki”

25.04.2017 - 13:00 aktualizacja 25.04.2017 - 13:00
Redakcja: admin

W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz kolejny wręczył „Zielone czeki”. Nagrody przyznawane są z okazji Dnia Ziemi osobom wyróżniającym się w działalności proekologicznej na terenie województwa śląskiego.

W gronie laureatów tegorocznej edycji znalazła się prof. dr hab. Barbara Tokarska-Guzik z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, która została doceniona dyplomem uznania za prace naukowo-badawcze z zakresu ochrony przyrody i środowiska prowadzone zarówno w Polsce, jak i w regionie. Prof. Barbara Tokarska-Guzik jest kierownikiem Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Śląskiego, jej zainteresowania naukowe dotyczą geografii roślin, inwazji biologicznych, ochrony przyrody oraz ekologii miasta.

„Zielone czeki” przyznawane są od 1994 roku, laureaci nagród to naukowcy, nauczyciele, dziennikarze, przedsiębiorcy oraz pasjonaci ochrony środowiska.

Lista osób wyróżnionych dostępna jest na stronie: www.wfosigw.katowice.pl