Prof. Dariusz Rott międzynarodowym ekspertem rankingu QS Global Academic Survey

07.02.2024 - 13:19 aktualizacja 08.02.2024 - 13:09
Redakcja: OO

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach dołączył do międzynarodowego grona ekspertów szkolnictwa wyższego oceniających renomę uczelni w ramach dwóch kolejnych edycji dorocznego rankingu QS Global Academic Survey.

Ranking ten jest ważnym wskaźnikiem prestiżowego QS World University Rankings – drugiego spośród najbardziej rozpoznawalnych, obok Academic Ranking of World Universities (zwanego potocznie Listą Szanghajską), rankingu najlepszych uczelni na świecie na poziomie globalnym, regionalnym, przedmiotowym i programowym. Ranking publikowany jest od 2004 roku przez Quacquarelli Symonds (QS), wspólnie z „Times Higher Education”. W zestawieniu tym pozycja uczelni zależy w 40% od opinii grona ekspertów – wykładowców uczelni. Prof. Dariusz Rott został zgłoszony do bazy ekspertów przez Dział Strategii Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

prof. dr hab. Dariusz Rott

Prof. dr hab. Dariusz Rott | fot. Agnieszka Sikora