Prof. Leszek Marynowski członkiem korespondentem PAN

17.01.2020 - 15:01 aktualizacja 21.01.2020 - 08:33
Redakcja: AJS

W skład Polskiej Akademii Nauk weszło 89 nowych członków krajowych. Nominacje wręczono podczas uroczystości, która odbyła się 14 stycznia 2020 roku.

Do grona osób wybranych na członków korespondentów należy prof. dr hab. Leszek Marynowski – dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, zastępca przewodniczącego Komitetu Nauk Mineralogicznych PAN oraz prezes Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego w latach 2013–2016.

Członkowie krajowi: rzeczywiści i korespondenci wyłonieni zostali przez Zgromadzenie Ogólne PAN w grudniu ub. r. podczas 140. sesji w Warszawie. Ich kadencja rozpoczęła się 1 stycznia 2020 roku.

W skład Polskiej Akademii Nauk wchodzą naukowcy wyróżniający się m.in. szczególnym dorobkiem naukowym i autorytetem w środowisku. Obecnie korporacja uczonych liczy 348 członków krajowych i 181 zagranicznych.

Lista nowych członków krajowych PAN dostępna jest na stronie: instytucja.pan.pl.

Prof. Leszek Marynowski
Prof. Leszek Marynowski. Fot. materiały Uniwersytetu Śląskiego