Prof. Michał Krzykawski członkiem Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

02.07.2024 - 11:18 aktualizacja 02.07.2024 - 11:18
Redakcja: wc-a
Tagi: filozofia, nauki humanistyczne

Od 2024 do 2028 roku potrwa kadencja nowej Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (RNPRH) powołanej przez Ministra Nauki Dariusza Wieczorka. Na członka rady wybrano dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ – dyrektora Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami UŚ, związanego z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

RNPRH pełni funkcję doradczą, a w jej skład wchodzą przedstawiciele środowiska nauk humanistycznych. Głównymi zadaniami rady jest m.in. merytoryczna ocena wniosków o przyznanie środków finansowych na realizację złożonych projektów czy proponowanie kandydatów na ekspertów uczestniczących w procesie oceny wniosków, a także identyfikowanie potrzeb polskiej humanistyki.

Prof. Michał Krzykawski jest specjalistą w zakresie filozofii współczesnej oraz kontynentalnej filozofii nauki i techniki. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na dialogu między filozofią, technologią i naukami w kontekście wyzwań epistemologicznych, politycznych, psychospołecznych i gospodarczych, jakie niosą za sobą transformacja ekologiczna i transformacja cyfrowa.

Dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ

Dr hab. Michał Krzykawski, prof. UŚ | fot. Przemysław Kowal