Prof. Tomasz Pietrzykowski powołany na kolejną kadencję przewodniczącego Rady NAWA

10.11.2021 - 10:12 aktualizacja 10.11.2021 - 14:14
Redakcja: OO
Tagi: NAWA

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski po raz kolejny został powołany na przewodniczącego Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). W Radzie będzie pełnić także funkcję przedstawiciela ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki. Kadencja potrwa do 2025 roku.

Uroczysta inauguracja prac Rady NAWA odbyła się 9 listopada 2021 roku w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Rada, która została utworzona w 2017 roku, jest opiniodawczym i doradczym organem NAWA. Do jej zadań należy przygotowywanie propozycji kierunków działań i rozwoju agencji, opiniowanie sprawozdań z jej działalności, a także dokonywanie okresowej oceny realizacji planów działania.

W Radzie zasiada również prof. dr hab. Wiesław Banyś z Wydziału Humanistycznego UŚ, rektor uczelni w latach 2008–2016, który pełni funkcję przedstawiciela Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Zdjęcie portretowe prof. Tomasza Pietrzykowskiego

Prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski. Fot. Julia Agnieszka Szymala