Prof. Zhao Gang z gościnnymi wykładami na Uniwersytecie Śląskim

10.11.2016 - 17:44 aktualizacja 10.11.2016 - 17:44
Redakcja: admin

W listopadzie i grudniu 2016 roku na zaproszenie Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich z gościnnymi wykładami na Uniwersytet Śląski przyjedzie prof. Zhao Gang – dziekan Wydziału Języków Europejskich Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych.

Prof. Zhao Gang poprowadzi wykłady, konwersatoria i seminaria z zakresu kultury i cywilizacji regionu oraz dziejów regionu dla studentów międzynarodowych studiów polskich (studia pierwszego stopnia) w ramach specjalizacji kultury dalekiego wschodu. Prof. Zhao Gang spotka się także z władzami oraz wykładowcami Wydziału Filologicznego oraz poprowadzi cykl zajęć dla studentów Szkoły Prawa i Kultury Chińskiej na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Prof. Zhao Gang został uhonorowany Złotą Odznaką „Zasłużony dla Uniwersytetu Śląskiego”.

Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ od wielu lat współpracują z Katedrą Języka Polskiego PUJO. Współpraca ta obejmuje wymianę kadry naukowej, gościnne zajęcia na uczelniach partnerskich, wymianę studentów, a także wspólne projekty o charakterze naukowym i badawczym.