Projekty dotyczące zwiększenia kompetencji zawodowych studentów uzyskały dofinansowanie

23.03.2016 - 17:56 aktualizacja 23.03.2016 - 17:56
Redakcja: admin

W poniedziałek 21 marca 2016 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakończyło ocenę formalno-merytoryczną wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym – Program Rozwoju Kompetencji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

W ramach konkursu dofinansowanie otrzymały dwa projekty złożone przez Uniwersytet Śląski:

•  „CHiP – CHemia i Praca – Zwiększenie kompetencji w ramach studiów I i II stopnia na kierunku Chemia i Technologia Chemiczna”
  • oraz „NEW. Zwiększenie konkurencyjności studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego na rynku pracy przez rozwój ich kompetencji zawodowych”.

Projekty będą realizowane w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2018 r., pierwszy na Wydziale Matematyki Fizyki i Chemii w ramach kierunków chemia i technologia chemiczna, drugi na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska w ramach kierunków biologia, biotechnologia i ochrona środowiska.

Projekty mają na celu rozwój kompetencji zawodowych studentów zgodny z oczekiwaniami pracodawców, a tym samym zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy. W ramach projektów studenci uczestniczyć będą w certyfikowanych szkoleniach, zajęciach warsztatowych, zajęciach praktycznych w formie projektowej, a także w wizytach studyjnych i spotkaniach panelowych z pracodawcami.