Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Publikacja „Zabezpieczenie ciągłości działania odzieżowego…” wspierająca sektor TCLF w czasach pandemii

08.05.2020 - 13:31 aktualizacja 08.05.2020 - 13:36
Redakcja: MK
Tagi: pandemia

|dr hab. Marlena Jankowska-Augustyn, prof. UŚ|

Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (CPDMR UŚ) we współpracy z Instytutem Prawa Gospodarczego Sp. z o.o., Kancelarią Prawa Gospodarczego i Bankowego Radcy Prawnego Jacka Pierzyńskiego oraz Kancelarią Pawełczyk Radcowie Prawni i Adwokaci – w odpowiedzi na sytuację pandemiczną w kraju i za granicą – przygotowało opracowanie nt. „Zabezpieczenie ciągłości działania odzieżowego lub tekstylnego zakładu produkcyjnego. »Odmrożenie« sektora TCLF w czasach pandemii koronawirusa”.

Opracowanie powstało w oparciu o rekomendacje regulacyjne dla sektora TCLF (ang. Textile, Clothing, Leather & Footwear) obejmującego branże: tekstyliów, odzieży, skóry i obuwia. Publikacja zawiera zbiór przykładowych procedur wewnętrznych dotyczących bezpieczeństwa i warunków sanitarnych w zakładzie pracy. Zostały one przygotowane na przykładzie dwóch spółek produkcyjnych, choć procedury mają zastosowanie tak w całym sektorze TCLF, jak też w wielu innych sektorach opartych na ciągłości dostaw.

Procedury są stosowane od 2 kwietnia 2020 roku w dwóch zakładach pracy zatrudniających odpowiednio 240 i 170 pracowników. O ich skuteczności świadczyć może brak stwierdzonych przypadków zakażeń wewnątrzzakładowych koronawirusem SARS-CoV-2. Pozwoliły one na wykrycie po jednym przypadku tzw. zakażenia zewnętrznego oraz na szybkie przeciwdziałanie poprzez niedopuszczenie pracownika do pracy i objęcia go kwarantanną.

Publikacja w wersji PDF dostępna jest na stronie Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy UŚ pod adresem: www.lawinstyle.us.edu.pl.

Okładka poradnika
Publikacja pt. „Zabezpieczenie ciągłości działania odzieżowego lub tekstylnego zakładu produkcyjnego. »Odmrożenie« sektora TCLF w czasach pandemii koronawirusa” została opracowana przez Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy UŚ we współpracy z Instytutem Prawa Gospodarczego sp. z o.o., Kancelarią Prawa Gospodarczego i Bankowego Radcy Prawnego Jacka Pierzyńskiego oraz Kancelarią Pawełczyk Radcowie Prawni i Adwokaci

return to top