Research in Poland – nowa platforma promująca badania naukowe w Polsce

30.08.2021 - 14:54 aktualizacja 01.09.2021 - 09:07
Redakcja: MJ

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej NAWA uruchomiła nową platformę „Research in Poland”. Strona prowadzona w języku angielskim adresowana jest przede wszystkim do zagranicznych naukowców i doktorantów. Celem jest realizowanie zadań o charakterze informacyjno-promocyjnym: przekazywanie zagranicznym badaczom najważniejszych informacji dotyczących polskiego systemu szkolnictwa wyższego oraz organizacji pobytu w Polsce, stosowanie narzędzi w postaci wyszukiwarek: pracy/projektów, grantów, eventów naukowych, a także promowanie osiągnięć polskich naukowców.

Do współtworzenia nowej strony internetowej zaproszone zostały polskie instytucje nauki i szkolnictwa wyższego oraz organizacje i stowarzyszenia działające w jego obszarze, w tym Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Polska Akademia Nauk, Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Sieć Badawcza Łukasiewicz czy Krajowa Reprezentacja Doktorantów. NAWA do przekazywania treści zachęca również polskie uczelnie i instytuty badawcze.

Szczegółowe informacje można uzyskać poprzez kontakt e-mail: researchinpoland@nawa.gov.pl, a także na profilu na Twitterze oraz Facebooku.