Sportowe sukcesy pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego

02.09.2020 - 15:00 aktualizacja 02.09.2020 - 15:00
Redakcja: OO
Tagi: sport

Od 21 do 23 sierpnia 2020 roku w Kielcach odbywał się RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych, którego głównym wydarzeniem były finały Mistrzostw Polski w tenisie plażowym. W imprezie wziął udział reprezentant Polski, pracownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego – Janusz Hajduk.

W otwierającym festiwal Turnieju Narodów Janusz Hajduk wraz z Aleksandrą Adamską wygrał mecz mikstowy, pokonując reprezentację Portugalii w składzie: Manuela Cunha i Pedro Maio.

Udział w finałach Mistrzostw Polski przyniósł pracownikowi Uniwersytetu Śląskiego dwa zwycięstwa. W turnieju debla męskiego w parze z Piotrem Adamiakiem wywalczył brązowy medal, a w turnieju par mieszanych wraz z Aliną Robok zdobył złoty medal Mistrzostw Polski.

Janusz Hajduk i Alina Robok z pucharami
Janusz Hajduk i Alina Robok z pucharami | fot. Magdalena Hajduk

23 sierpnia rozegrał się również turniej eliminacyjny Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej – półfinał D. Celem wydarzenia było wyłonienie najlepszych drużyn w strefie D (Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Częstochowa, Opole, Zielona Góra) awansujących do turnieju finałowego.

Najlepsza okazała się drużyna Uniwersytetu Śląskiego, która w meczu finałowym pokonała zespół Politechniki Śląskiej 3:0. Oba zespoły powalczą o najwyższe trofeum w akademickiej piłce nożnej w finale odbywającym się od 20 do 23 września w Opolu.

Uniwersytet Śląski reprezentowali: Paweł Barczak, Adrian Bury, Jakub Dolecki, Bartosz Gruszczyński, Dawid Hoszek, Maksym Kisielov, Daniel Kramarczyk, Maksym Kravets, Piotr Makowski, Łukasz Nierada, Piotr Porada, Bartosz Terlecki, Tomasz Tymiński oraz Przemysław Żemła. Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego.

Drużyna Uniwersytetu Śląskiego w piłce nożnej
Drużyna Uniwersytetu Śląskiego w piłce nożnej | fot. Sylwia Kowalewska

Z kolei od 28 do 30 sierpnia w Krakowie odbywał się turniej eliminacyjny Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie – półfinał B, który wyłonił najlepsze drużyny w strefie B. Zespół Uniwersytetu Śląskiego wywalczył trzecie miejsce, tym samym uzyskując awans do turnieju finałowego, który rozgrywać się będzie od 20 do 22 września w Łodzi.

W tegorocznych zawodach Uniwersytet Śląski reprezentowali zarówno pracownicy uczelni: Małgorzata Krasuska-Korzeniec, Ewa Lesiuk, Jacek Nowak, jak i studenci: Kornelia Koptoń, Natalia Lasota, Dawid Ziarniak, Szymon Piątek oraz Bartosz Niewiadomski.