Spotkanie Grupy ds. dostępności zasobów internetowych

15.01.2016 - 14:17 aktualizacja 15.01.2016 - 14:17
Redakcja: admin

W poniedziałek 11 stycznia 2016 r. w Ministerstwie Cyfryzacji w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Grupy ds. dostępności zasobów internetowych powołanej w ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Uniwersytet Śląski reprezentowała dr Izabela Mrochen, członek Grupy ds. dostępności zasobów internetowych.

W trakcie spotkania podsumowano projekty dofinansowane ze środków Ministerstwa Cyfryzacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego: działania na rzecz poprawy dostępności zasobów i serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Przedstawiono następujące projekty:

• Polski Walidator Dostępności PWD online – Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Regionu „Dolina Gubra”,
  • Kuźnia Dostępnych Stron – Fundacja PCJ Otwarte Źródła i Spółdzielnia Socjalna FADO,
  • Droga do dostępności 2015 – Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców języka migowego „Gest”,
  • Polska Akademia Dostępności – wsparcie i rozwój – Fundacja Widzialni,
  • Urząd dla każdego – poprawa dostępności serwisów internetowych powiatowych urzędów pracy – Fundacja Aktywizacja,
  • Internet bez barier. Wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych w swobodnym dostępie do treści cyfrowych – Stowarzyszenie Edukacja i Nauka.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.