Starania o przyznanie logo „HR Excellence in Research”

09.11.2016 - 15:15 aktualizacja 09.11.2016 - 15:15
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski w Katowicach wystąpił o uzyskanie zgody na korzystanie z logo Komisji Europejskiej „HR Excellence in Research” i przyjęcie Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych.

Strategia HR wraz z analizą wewnętrzną oraz planem działania opracowana przez zespół ds. wdrożenia Europejskiej Karty Naukowca została wysłana do Komisji Europejskiej w środę 9 listopada 2016 roku. Aktualnie aplikacja Uniwersytetu Śląskiego jest rozpatrywana.

Zachęcamy środowisko akademickie do zapoznania się z opracowanym dokumentem:

Przyznawanie logo jest jednym z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, nakierowanej na zwiększanie atrakcyjności warunków pracy naukowców w Unii Europejskiej. Działania te mają przyczynić się do zwiększania liczby pracowników naukowych instytucji europejskich.

Komisja Europejska wspiera instytucje wdrażające zasady Karty i Kodeksu organizując spotkania i dyskusje z udziałem zaangażowanych instytucji, a także promuje te instytucje wśród międzynarodowych organizacji i naukowców jako te, które zapewniają pracownikom naukowym najlepsze warunki pracy i rozwoju.