Studenci Międzynarodowych Studiów Nauk Politycznych i Dyplomacji na wyjeździe studyjnym w Wilnie

25.06.2024 - 15:38 aktualizacja 25.06.2024 - 15:41
Redakcja: OO

W dniach 5–7 czerwca 2024 r. grupa 10 studentek i studentów pierwszego roku kierunku Międzynarodowych Studiów Nauk Politycznych i Dyplomacji przebywała na wizycie studyjnej w Wilnie w ramach projektu T4EU Stronger Together finansowanego przez NAWA. W trakcie wizyty uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wybranych instytucji i placówek na Litwie. Studenci uczestniczyli w wykładzie o etykiecie i protokole dyplomatycznym, który wygłosiła dr Renata Jankowska, prof. UŚ. Kolejnego dnia wraz z dziekanem Wydziału Polityki i Dyplomacji na Uniwersytecie w Kownie – Šarūnasem Liekisem, odwiedzili litewską Główną Komisje Wyborczą oraz Ambasadę RP na Litwie, gdzie spotkali się z Ambasadorem RP Konstantym Radziwiłem. Zwieńczeniem wizyty studyjnej było odwiedzenie Pałacu Prezydenckiego i spotkanie z doradcami Prezydenta Litwy. Podsumowanie wizyty studyjnej odbyło się podczas uroczystej kolacji pokazowej, będącej praktyczną lekcją etykiety przy stole.

Wyjazd studyjny odbył się w ramach projektu „Stronger Together – partnerstwa strategicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach sieci Transform4Europe”. Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Partnerstwa Strategiczne.

Logo Narodowej Agencji wymiany Akademickiej

fot. archiwum prywatne