Sukces podczas Gali Sportu Akademickiego 2019/2020

28.12.2020 - 10:09 aktualizacja 28.12.2020 - 10:17
Redakcja: OO
Tagi: sport

17 grudnia 2020 roku odbyła się uroczysta Gala Sportu Akademickiego 2019/2020 – najważniejsze wydarzenie podsumowujące osiągnięcia całego Akademickiego Związku Sportowego. W tym roku gala odbyła się online.

Uniwersytet Śląski odnotował najwyższy wynik w historii Akademickich Mistrzostw Polski – zajął 7. lokatę na 133 sklasyfikowane uczelnie (rok temu było to 10. miejsce na 146 startujących uczelni). Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 1735 punktów, co wystarczyło do zajęcia 4. miejsca wśród uniwersytetów.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane były w 46 dyscyplinach. Uniwersytet Śląski wziął udział w 42 wydarzeniach, w których naszą uczelnię reprezentowało 239 studentów i pracowników. Sportowcy zdobyli łącznie 7 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych medali w klasyfikacji generalnej. Oprócz tego Uniwersytet Śląski może pochwalić się kilkudziesięcioma medalami w rywalizacji uniwersytetów.

Najwyższe lokaty wśród naszych studentów uzyskali:

• Weronika Paszek – złoto w strzelectwie, konkurencja pistolet pneumatyczny 60 strzałów,
  • Martyna Nowak – złoto na 50 m stylem klasycznym, brąz na 100 m stylem klasycznym,
  • Julia Korzuch – złoto w biegu na 400 m przez płotki, złoto w sztafecie 4×400 m
  • Eliza Megger – złoto w biegu na 3 km, złoto w sztafecie 4×400 m oraz brąz w biegu na 1500 m,
  • Wiktoria Cieślak – złoto w AMP w szachach,
  • Wiktoria Marciniak – złoto w AMP w judo, kat. do 70 kg,
  • Agata Binkowska – srebro w AMP w szachach,
  • Justyna Gołąb – brąz w AMP w judo, kat. +78 kg,
  • Agata Niziurska – brąz w AMP w judo, kat. do 48 kg,
  • Szymon Nitka – AMP w aerobiku sportowym – brąz wśród solistów.

Reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego w minionym sezonie zdobyli także medale w klasyfikacjach drużynowych poszczególnych imprez. Najlepiej spisała się damska sztafeta, otrzymując złoty medal w biegu 4×400 m. Z kolei srebrne medale zdobyły biegaczki przełajowe oraz pływaczki w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym, natomiast brązowe: tenisistki stołowe, futsaliści, drużyna siatkówki plażowej kobiet oraz zespół kolarstwa górskiego kobiet.

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym mają możliwość rozwijania swoich pasji w ramach 50 sekcji prowadzonych przez AZS UŚ.

Puchary

Puchary. Fot. Julia Agnieszka Szymala