Sukces studentów UŚ w Akademickich Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym

19.04.2016 - 16:04 aktualizacja 19.04.2016 - 16:04
Redakcja: admin

Od 14 do 17 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego – w składzie: Natalia Sebesta, Agnieszka Rawinis, Karolina Zasada, Oksana Lyzun, Karolina Wieczorek, Iulia Paseniuk, Karyna Herasymenko, Iwan Marshalok i Aleksander Zaton – zajęła drugie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów w Polsce. Zwycięzcą zawodów została drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.

Najlepszy wynik uzyskała Natalia Sebesta, która do finału weszła z drugiej pozycji i ostatecznie uzyskała czwarte miejsce w finale w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w klasyfikacji wśród uniwersytetów. Zawodnicy UŚ przygotowywali się do zawodów pod okiem trenerki mgr Katarzyny Ostrowskiej ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, która uzyskała uprawnienia podnoszące kwalifikacje sędziowskie.