• Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy reprezentacji UŚ na III Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska w aerobiku sportowym

21.03.2016 - 16:04 aktualizacja 21.03.2016 - 16:04
Redakcja: admin

19 marca 2016 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolejarz” (Katowice, ul. Alfreda 1) odbyły się III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Śląska w aerobiku sportowym. W zawodach wzięli udział reprezentanci: Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Śląskiego. Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji FISAF. Celem mistrzostw była popularyzacja dyscypliny wśród studentów.

W aerobiku sportowym zawodnicy występują w czterech konkurencjach: solistki, soliści, pary mieszane i trójki. Układ może trwać 2 minuty (plus/minus 5 sekund) i musi zawierać elementy obowiązkowe tzw. compulsory i obligatory oraz elementy dodatkowe. Należy pokazać wszechstronność zawodnika. Ocenie podlegają elementy z następujących grup: grupa skoków, grupa pompek, grupa siły statycznej i grupa gibkości.

III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Śląska były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski Szkół Wyższych w aerobiku sportowym, które odbywać się będą od 14 do 17 kwietnia 2016 r. w Poznaniu.

W wyniku rywalizacji solistek reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego zajęły następujące pozycje:

W konkurencji trójek zwyciężyły zawodniczki UŚ w składzie: Oksana Lyzun (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii), Katarzyna Korab (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii) i Karolina Wieczorek (Wydział Prawa i Administracji). Na III miejscu uplasował się zespół UŚ w składzie: Yulia Paseniuk (Wydział Prawa i Administracji), Karyna Herasymenko (Wydział Prawa i Administracji), Iwan Marshalok (Wydział Filologiczny).

W klasyfikacji generalnej III Otwartych Mistrzostw Śląska zwyciężyła reprezentacja  AWF Kraków, II miejsce zajął Uniwersytet Śląski, a na III lokacie znalazła się Politechnika Śląska.