Sukcesy reprezentantów UŚ podczas otwartych AMŚ w aerobiku sportowym

30.04.2018 - 12:40 aktualizacja 30.04.2018 - 12:40
Redakcja: admin

22 kwietnia 2018 roku w hali sportowej „Kolejarz” w Katowicach odbyły się V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Śląska w aerobiku sportowym. W zawodach udział wzięli reprezentanci następujących uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagielońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Śląskiego – organizatora wydarzenia.

Podczas mistrzostw zawodnicy występowali w czterech konkurencjach (solistki, soliści, pary mieszane i trójki), prezentując układy trwające 2 minuty ± 5 sekund. Ocenie podlegały elementy z grup: skoków, pompek, siły statycznej oraz gibkości.

W klasyfikacji generalnej otwartych AMŚ w aerobiku sportowym zwyciężyła drużyna Akadamii Wychowania Fizycznego w Krakowie, II miejsce zajęła reprezentacja Politechniki Łódzkiej, a trzecie miejsce ex aequo wywalczyli zawodnicy z Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej, plasując się tym samym na I miejscu w klasyfikacji drużynowej wśród uczelni z województwa śląskiego.

W ramach Akademickich Mistrzostwach Śląska w aerobiku sportowym suckesy odnieśli reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego:

• w rywalizacji solistek:
    • Karolina Zasada – I miejsce,
    • Weronika Łakomska – II miejsce,

• w rywalizacji trójek:
    • Oksana Lyzun, Monika Madalyr i Yulia Paseniuk – I miejsce,

• w rywalizacji solistów:
    • Ivan Marszalok – II miejsce.

Trenerem sekcji aerobik sportowy AZS UŚ jest mgr Katarzyna Ostrowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.