Sukcesy studentów Uniwersytetu Śląskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim

05.04.2017 - 14:29 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim, w których udział wzięli studenci Uniwersytetu Śląskiego, członkowie sekcji ergometru wioślarskiego Akademickiego Związku Sportowego UŚ.

W konkurencjach indywidualnych w kategorii lekkiej I miejsce w grupie kobiet zajęła Karolina Mrowca z Wydziału Prawa i Administracji, natomiast w grupie mężczyzn na II miejscu uplasował się Kamil Bednorz z Wydziału Nauk Społecznych.

Drużyna studentek z AZS UŚ zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej AMP w ergometrze wioślarskim. Uniwersytet Śląski reprezentowały: Karolina Mrowca, Karolina Zabielska i Klaudia Kuwik z Wydziału Prawa i Administracji, Paulina Goliasz i Anna Zając z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Natalia Klepek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Klaudia Durczok z Wydziału Nauk Społecznych oraz Agata Marek z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii.

Trenerem sekcji jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Zdjęcie zawodników, którzy wzięli udział w zawodach

Reprezentacja AZS UŚ wraz z trenerem mgr. Stanisławem Bonkiem

Fot. Mateusz Dłutek