Szczegółowy program oraz rejestracja na aktywności 5. ŚFN KATOWICE

27.09.2021 - 16:27 aktualizacja 29.09.2021 - 08:51
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Ponad 600 aktywności, gala otwierająca Śląski Festiwal Nauki KATOWICE nad Rawą, plenerowe miasto nauki rozciągające się na odcinku prawie 1,5 km w sercu Katowic, a do tego kilkaset aktywności online – tak w wielkim skrócie prezentuje się przygotowany przez zespół festiwalowy program nadchodzącej edycji. Z ofertą można zapoznać się na stronie ŚFN KATOWICE.

Pełny program w formie drukowanej będzie można znaleźć w piątkowych wydaniach „Dziennika Zachodniego” oraz katowickiej „Gazety Wyborczej”.

ŚFN KATOWICE w skrócie prezentuje się tak:

• 9 października 2021 roku (sobota), godz. 18.30 – gala otwarcia (obok Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach), podczas której odbędą się:
    • debata o przyszłości Rawy;
    • wręczenie Śląskiej Nagrody Naukowej 2021;
    • koncert „Dźwięki rzeki” Michała Zygmunta.
  • 10 października 2021 roku (niedziela), godz. 9.30–20.00 – plenerowe miasto nauki nad Rawą (rozciągające się od rynku w Katowicach aż do ulicy Dudy-Gracza); w programie m.in.:
    • 200 pokazów naukowych;
    • 14 scen;
    • 4 strefy specjalne;
    • koncerty, warsztaty, wystawy;
    • koncert Artura Andrusa (godz. 20.45).

Wstęp do plenerowego miasta nauki nad Rawą będzie możliwy za okazaniem bezpłatnej wejściówki, którą można pobrać, wypełniając formularz rejestracyjny.

• 11–15 października 2021 roku (poniedziałek–piątek), godz. 9.15–21.00 – program online (na stronie: slaskifestiwalnauki.pl), a w jego ramach treści dla:
    • uczniów;
    • nauczycieli;
    • dorosłych.

Rejestracja na wybrane aktywności rozpocznie się 28 września 2021 roku o godz. 15.00. Link do zgłoszeń będzie dostępny na stronie głównej ŚFN KATOWICE.

Na wybrane wydarzenia obowiązuje rejestracja ze względu na limit liczby uczestników spowodowany po pierwsze wygodą uczestników i prowadzących (aby w pełni skorzystać z niektórych warsztatów czy wycieczek, uczestników nie może być zbyt wielu), a po drugie obostrzeniami pandemicznymi. Rejestracja dotyczy wydarzeń organizowanych na żywo w ramach plenerowego miasta nauki nad Rawą (10 października), a także na warsztaty online (od 11 do 15 października).

Duża liczba atrakcji dostępna jest bez konieczności rejestracji. W ramach plenerowego miasta nauki nad Rawą będą to między innymi stanowiska pokazowe w sześciu obszarach wiedzy, które będzie można odwiedzać w halach namiotowych na terenie festiwalu, strefy specjalne (m.in. strefa Stanisława Lema, strefa miasta i wody, strefa rodzinna), wykłady na czternastu scenach i wiele innych. Nie trzeba również rejestrować się, aby oglądać telewizję festiwalową w ramach ŚFN online od 11 do 15 października – znajdą się tam fascynujące wykłady i spotkania w ramach sześciu obszarów wiedzy.

Dostęp do atrakcji plenerowego miasta nauki nad Rawą możliwy jest po pobraniu darmowej wejściówki, którą należy wymienić na opaskę w dowolnym punkcie informacyjnym na terenie wydarzenia. Opaska jest niezbędna, aby dostać się do hal namiotowych czy do namiotów warsztatowych.

Więcej informacji o 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE można znaleźć na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

grafika: dziewczyna patrząca przez lornetkę / graphics: girl looking through binoculars

Grafika promująca 5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE