Podcast | Triumf kreatywności: drużyna z Uniwersytetu Śląskiego na podium w USA!

06.06.2024 - 13:05 aktualizacja 06.06.2024 - 13:26
Redakcja: PK

Drużyna z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej na prestiżowej „Olimpiadzie Kreatywności” w USA!

W najnowszym odcinku podcastów gościmy zwyciężczynie tego wyjątkowego wydarzenia: Barbarę Górecką, Sarę Piątek, Natalię Mecner, Sylwię Korzon, Julię Stachurę, Klaudię Nowak oraz ich trenerkę dr Magdalenę Christ. Opowiedzą nam one o swojej drodze do sukcesu, która zaczęła się w październiku 2023 roku. Przez ten czas intensywnie pracowały nad interdyscyplinarnym rozwiązaniem problemu długoterminowego, łącząc sztukę, naukę i recykling.

Poznaj kulisy ich przygotowań, wyzwania, z jakimi się zmierzyły, a także emocje, które towarzyszyły ich spektakularnemu zwycięstwu. Ich kreatywność i współpraca zaprowadziły je na szczyt, a teraz dzielą się swoją inspirującą historią z nami. Zapraszamy do odsłuchu!

Rozmowę przeprowadził Radosław Aksamit z Centrum Komunikacji Medialnej UŚ.

Na zdjęciu 6 uczestniczek konkursu wraz z trenerką oraz prowadzącym podcast. Siedzą w studiu radiowym na środku widać widowiskowy puchar i maskotkę usiołka

fot. Przemysław Kowal