Trwa nabór do kolejnej edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

21.10.2020 - 14:38 aktualizacja 27.10.2020 - 15:09
Redakcja: MJ

Stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest prestiżowym wyróżnieniem dla najzdolniejszych młodych badaczy, przyznawanym za znaczące osiągnięcia naukowe. W konkursie mogą wziąć udział naukowcy do 30. roku życia, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki. Co roku spośród tysięcy wniosków FNP wyłania 100 laureatów, którym funduje stypendia w wysokości 28 tys. zł. Osoby zainteresowane mogą aplikować do 18 grudnia 2020 roku.

O programie opowie laureat ostatniej edycji tego programu – dr Oskar Rojewski, który będzie gościć w audycji „Skarbiec Nauki Polskiej”. Premiera odcinka odbędzie się 21 października 2020 roku o godz. 21.30 w Programie II Polskiego Radia. Szczegóły: www.polskieradio.pl.

Dr Oskar Rojewski jest historykiem sztuki, adiunktem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się analizą ikonografii władzy na dworach europejskich oraz badaniem uroczystości dworskich w czasach nowożytnych.

logotyp Fundacji na rzecz Nauki Polskiej