Trwa nabór na surdologopedię w ramach Studiów Podyplomowych Kwalifikacyjnych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu

14.10.2016 - 17:06 aktualizacja 14.10.2016 - 17:06
Redakcja: admin

Do 3 listopada 2016 roku potrwa nabór na specjalność surdologopedia w ramach Studiów Podyplomowych Kwalifikacyjnych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu.

Celem kształcenia dwusemestralnych studiów podyplomowych w zakresie surdologopedii jest teoretyczne i praktyczne przygotowania logopedów do pracy z osobami z zaburzeniami słuchu o różnej etiologii. Studia znacznie poszerzają wiedzę na temat usprawniania komunikacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych z głębokimi zaburzeniami słuchu oraz z centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Surdologopeda jest przygotowany do prowadzenia terapii osób z dysfunkcjami narządu słuchu. Absolwent zdobywa zarówno wiedzę na temat zaburzeń mowy występujących u osób z zaburzeniami słuchu, jak i uzyskuje przygotowanie niezbędne do opracowania strategii postępowania surdologopedycznego z wykorzystaniem współczesnych metod i technik pracy. Celem studiów jest uzyskanie teoretycznej wiedzy i praktycznych podstaw niezbędnych do specjalizacji w zakresie surdologopedii. Absolwenci otrzymują uniwersyteckie świadectwo ukończenia studiów podyplomowych doskonalących, specjalność: surdologopedia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Centrum Logopedii Uniwersytetu Śląskiego.