Trzy produkcje WRiTV podczas Sopot Film Festival

07.07.2017 - 15:11 aktualizacja 07.07.2017 - 15:11
Redakcja: admin

8 lipca 2017 roku rozpocznie się Sopot Film Festival 2017 – międzynarodowe wydarzenie promujące kulturę i twórczość filmową. W programie tegorocznej edycji znajdują się pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne oraz spotkania z twórcami. Festiwal prezentuje przekrój kina światowego, z wyróżnieniem dorobku rodzimej kinematografii, najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina.

Podczas konkursu filmów krótkometrażowych widzowie będą mogli zobaczyć trzy produkcje Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego: „Plum” (reż. Mateusz Znaniecki), „Zaburzenie” (reż. Julian Tałandziewicz) i „Letarg” (reż. Sylwia Rosak). Filmy zostały wybrane do konkursu spośród prawie 3 tys. zgłoszeń z ponad 90 krajów świata.

Program festiwalu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.sopotfilmfestival.pl.