Umowa pomiędzy UŚ a VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach

22.11.2018 - 14:16 aktualizacja 22.11.2018 - 14:16
Redakcja: admin

5 grudnia 2018 roku o godzinie 9.00 w VIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach (ul. 3 Maja 42) rozpocznie się spotkanie, podczas którego podpisana zostanie umowa o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a liceum. Celem przedsięwzięcia jest nawiązanie współpracy realizowanej przez wydziały: Biologii i Ochrony Środowiska, Filologiczny, Matematyki, Fizyki i Chemii, Nauk o Ziemi oraz Wydział Teologiczny, a także objęcie przez Instytut Filologii Germańskiej Wydziału Filologicznego patronatem dwujęzycznych klas z językiem niemieckim jako drugim językiem nauczania.

Z ramienia UŚ umowę podpisze dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Karol Kołodziej, a liceum reprezentować będzie dyrektor mgr Maria Dłotko.

Spotkanie stanie się także okazją do wysłuchania wykładu dr. hab. prof. UŚ Armanda Cholewki pt. „Zobaczyć temperaturę” połączonego z pokazami, w których wykorzystana zostanie nowoczesna metoda obrazowania termicznego (termowizja).