Uniwersytet Śląski w II etapie konkursu Innowator Śląska 2020

13.08.2020 - 15:19 aktualizacja 16.03.2022 - 12:05
Redakcja: MJ
Tagi: osiągnięcia

Uniwersytet Śląski w Katowicach został nominowany w konkursie Innowator Śląska 2020 w kategorii instytucja sektora badawczo-rozwojowego. W tym roku reprezentanci naszej uczelni zgłosili dwa wynalazki opracowane na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych:

• urządzenie do selektywnego pobierania i przechowywania fazy gazowej;
  • udoskonalone płetwy do pływania.

Kapituła konkursu nominowała 20 przedsiębiorstw i instytucji sektora B+R, w których zostanie przeprowadzony audyt technologiczny wraz z udziałem ekspertów w danej dziedzinie. Zdaniem organizatorów, zgłoszenia były zróżnicowane pod kątem rozmachu i użyteczności, opisujące zaskakujące zastosowanie materiałów i zahaczające o różnorodne płaszczyzny tematyczne.

Inicjatywa organizowana jest już po raz dwunasty przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju, w ramach realizacji projektu „Enterprise Europe Network”. Celem konkursu jest popularyzacja nauki oraz promocja własnej działalności podmiotów z województwa śląskiego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.innowatorslaska.pl.