Uniwersytet Śląski zwycięzcą w konkursie Genius Universitatis 2018

23.02.2018 - 18:16 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski otrzymał nagrodę Genius Universitatis 2018 w kategorii gadżet promocyjny wspierający rekrutację. Do konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Perspektywy we współpracy z portalem Marketing przy Kawie uczelnie mogły zgłaszać narzędzia marketingowe wykorzystywane w kampanii rekrutacyjnej na studia w roku akademickim 2017/2018.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone w piątek 23 lutego 2018 roku podczas gali Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W konkursie udział wzięło 46 jednostek, w tym uczelnie, a także wydziały i instytuty. Łącznie oceniono 126 prac i wyłoniono 3 zwycięzców w każdej z następujących kategorii:

• reklama prasowa: 15 prac konkursowych,
  • event wspierający rekrutację: 26 prac konkursowych,
  • gadżet promocyjny: 17 prac konkursowych,
  • kampania w mediach społecznościowych: 17 prac konkursowych,
  • video online: 21 prac konkursowych,
  • content marketing: 15 prac konkursowych,
  • serwis rekrutacyjny: 15 prac konkursowych.

Nagrodę dla Uniwersytetu Śląskiego odebrała kierownik Działu Promocji UŚ Izabela Staszewska-Ferens. Uczelnia została doceniona za projekt linii gadżetów promujących śląską kulturę i język śląski. Materiały promocyjne powstały w ramach współpracy z firmą „Gryfnie”, której właścicielką jest Klaudia Roksela – absolwentka Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ. W projektach gadżetów: koszulek, toreb oraz magnesów wykorzystano pojęcia oraz symbole związane z edukacją w ciekawej, spójnej z identyfikacją „Gryfnie” oprawie graficznej. Gadżety są dostępne w regularnej sprzedaży internetowej i stacjonarnej sklepu „Gryfnie”, a także w magazynie Uniwersytetu Śląskiego.

Dziewczyna prezentuje koszulkę promocyjną UŚ Torba UŚ Chłopak prezentuje koszulkę promocyjną UŚ
Promocyjne gadżety Uniwersytetu Śląskiego przygotowane wspólnie z firmą „Gryfinie”

Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu trzymających dyplomy
Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu Genius Universitatis 2018