Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego współgospodarzem ŚFN KATOWICE

07.10.2021 - 09:26 aktualizacja 07.10.2021 - 10:17
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Już 9 października 2021 roku odbędzie się gala otwarcia największego wydarzenia popularnonaukowego w województwie śląskim – Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Piąta, jubileuszowa edycja będzie miała wyjątkową formułę – publiczność festiwalowa na jeden dzień zostanie zaproszona do plenerowego miasta nauki nad Rawą (10 października), a w kolejnych do przestrzeni internetowej (11–15 października). W programie znalazły się warsztaty, wykłady, stanowiska pokazowe, wystawy, koncerty oraz spotkania z polskimi i zagranicznymi gośćmi. Współgospodarzem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który z okazji nadchodzącego festiwalu przygotował ciekawostki poświęcone województwu śląskiemu. Będą one publikowane na fanpage’ach ŚFN KATOWICE oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Liderem i pomysłodawcą festiwalu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Współorganizatorami festiwalu są uczelnie województwa śląskiego: Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

grafika promująca Śląski Festiwal Nauki KATOWICE z logotypem Województwa Śląskiego