Wernisaże prac naukowców z WSNE w Cieszynie

18.10.2024 - 13:32 aktualizacja 18.10.2024 - 13:35
Redakcja: K.S

W ramach polsko–czeskiego projektu artystycznego „Sztuka ponad granicami – MOSTY” finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP odbędą się wernisaże prac naukowców z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie: prof. dr hab. Małgorzaty Łuszczak, dr hab. Katarzyny Kroczek-Wasińskiej, prof. UŚ, dr Agnieszki Jaworskiej, dr Ewy Jaworskiej oraz dr hab. Kaji Renkas, prof. UŚ.

Wernisaże będą miały miejsce:

• 23 października 2024 roku o godz. 15.00 w Konsulacie Generalnym RP w Ostrawie (ul. Blahoslavova 1583, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, Czechy) – możliwość zwiedzania do 12 listopada;
  • 24 października 2024 roku o godz. 17.00 w Domu Kultury im. W. Kubisz w Bielsku–Białej (ul. Juliusza Słowackiego 17) – możliwość zwiedzania do 8 listopada.

Tematem przewodnim będą „mosty”, jako inspiracja dla artystów. Bezpośrednią inspiracją były mosty na Olzie – granicznej rzece w Cieszynie. Most symbolizuje, m.in. połączenie dwóch światów, połączenie w czasie i przestrzeni sztuki z historią pogranicza.

Aktywny udział społeczności w nowoczesnych wydarzeniach kulturalnych umożliwi promowanie i tworzenie sztuki dostępnej dla każdego, w tym dla osób ze specjalnymi potrzebami, bez względu na status społeczny, przeciwdziałanie czy pochodzenie, zwalczanie wszelkiej dyskryminacji i stwarzanie klimatu do dobrej współpracy oraz utrwali relacje z organizacjami edukacyjnymi, społecznymi, kulturalnymi, gospodarczymi.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

na stole leżą pędzle malarskie pomazane kolorami farb