Wręczenie Złotego Krzyża Zasługi oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej pracownikom Wydziału Humanistycznego

07.06.2022 - 10:37 aktualizacja 08.06.2022 - 12:25
Redakcja: RJ
Tagi: nagrody

Prof. dr hab. Marian Kisiel, przewodniczący Komitetu Okręgowego w Katowicach został nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi. Wręczenie odznaczenia odbyło się 3 czerwca 2022 roku. Dodatkowo, członkowie Komitetu w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Janowska, prof. dr hab. Mariola Jarczyk, prof. dr hab. Aleksandra Niewiara, dr hab. Piotr Bogalecki, prof. UŚ, dr hab. Dorota Fox, prof. UŚ, dr hab. Beata Mytych–Forajter, prof. UŚ, dr hab. Małgorzata Wójcik–Dudek, prof. UŚ oraz dr Magdalena Kokoszka otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Odznaczenia zostały przyznane za zasługi jurorów Komitetu Okręgowego, których praca służy popularyzacji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz rozwijaniu zainteresowań uczniów wiedzą humanistyczną z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa i wiedzy o teatrze.

Nagrodzone osoby stojące przed obrazemFot. archiwum prywatne prof. dr. hab. Mariana Kisiela