Wsparcie dla osób poszkodowanych przez powódź

16.09.2024 - 14:28 aktualizacja 16.09.2024 - 14:52
Redakcja: K.S

Członkiniom i członkom społeczności akademickiej poszkodowanym w wyniku powodzi przypominamy o możliwości skorzystania z różnorodnych form pomocy oferowanych przez Uniwersytet Śląski:
  • osoby studiujące mogą złożyć w systemie USOSweb wniosek o przyznanie zapomogi (zgodnie z regulaminem świadczeń można ją otrzymać maksymalnie dwa razy w roku akademickim),
  • pracownicy i pracowniczki mogą złożyć wniosek o zapomogę losową w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • pracownicom i pracownikom przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy, w wymiarze 2 dni albo 16 godzin, z powodu działania siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem, jeżeli jest niezbędna natychmiastowa obecność pracownika (w okresie tego zwolnienia od pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia w wysokości połowy wynagrodzenia; wniosek dostępny na stronie: https://view.officeapps.live.com/.
W przypadku, gdy niezbędne są innej formy wsparcia, prosimy o zgłaszanie się osób studiujących do Centrum Obsługi Studentów (adres e-mail: dlastudenta@us.edu.pl), a pracowniczek i pracowników do Działu Spraw Osobowych i Socjalnych. Możliwe jest również zgłaszanie potrzeb bezpośrednio na adres e-mail: pomagam@us.edu.pl.

prezent jest przekazywany z rąk do rąk