Wydłużenie terminu składania wniosków w programie NPRH

21.10.2019 - 12:48 aktualizacja 21.10.2019 - 12:48
Redakcja: MJ

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedłużyło możliwość składania wniosków w konkursach organizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Nabór w modułach Dziedzictwo narodowe, Uniwersalia 2.1, Uniwersalia 2.2 i Fundamenty został przedłużony do 30 listopada 2019 roku.

Narodowy Program Rozwoju Humanistyki to unikatowy w skali europejskiej program grantowy skierowany wyłącznie do humanistów, który ma ułatwić integrację polskiej humanistyki z humanistyką europejską i światową, a młodym naukowcom ma umożliwić rozwój kariery naukowej we współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowym. Ma także upowszechniać osiągnięcia humanistyki polskiej w świecie oraz zapewnić stabilne warunki dla realizacji i finansowania kluczowych, długoterminowych przedsięwzięć badawczych, edytorskich i dokumentacyjnych wymagających tworzenia oraz utrzymania wysoko wyspecjalizowanych i stabilnych zespołów badawczych.