Wyniki konkursu na projekty modułów otwartych dla studiów II stopnia

15.03.2022 - 10:24 aktualizacja 17.03.2022 - 09:57
Redakcja: OO

Od 1 do 28 lutego 2022 roku trwał konkurs na projekty modułów do realizacji w ramach Ogólnoakademickiej Oferty Dydaktycznej (OOD) dla studiów II stopnia w roku akademickim 2022/2023. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – zgłoszonych zostało ponad 250 projektów modułów. 15 marca 2022 roku komisja ds. oceny modułów zgłoszonych w ramach OOD dokonała podsumowania wyników konkursu. W efekcie prac komisji powstała lista rankingowa, która została opublikowana na stronie Ogólnoakademickiej Oferty Dydaktycznej w zakładce konkurs na projekty modułów. Zapraszamy zainteresowanych do zapoznania się z nią.

Pełna oferta modułów na rok akademicki 2022/2023 w ramach OOD, z podziałem na moduły ogólnoakademickie, moduły ogólnoakademickie (społeczne) i moduły ogólnoakademickie (humanistyczne), zostanie zamknięta i przedstawiona do 15 kwietnia 2022 roku[1].

Konkurs umożliwia nauczycielom akademickim tworzenie nowej oferty rozszerzającej kształcenie kierunkowe. Złożone propozycje modułów wykazały się wysoką jakością merytoryczną. Podobne konkursy będą rozpisywane przed rozpoczęciem każdego kolejnego roku akademickiego. Wszyscy zainteresowani będą mogli zatem wielokrotnie proponować moduły, które wzbogacą kształcenie kierunkowe studentów studiów II stopnia na Uniwersytecie Śląskim.

[1] Zgodnie z par. 5 pkt. 3 zarządzenia nr 155 rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z 13 września 2021 r. Ogólnoakademicką Ofertę Dydaktyczną, obejmującą moduły ogólnoakademickie, ogólnoakademickie (społeczne) i ogólnoakademickie (humanistyczne), rada OOD ogłasza w terminie do 15 kwietnia roku poprzedzającego rok akademicki, w którym moduły w ramach danej OOD będą realizowane.

grafika przedstawiająca rysunek mózgu, liczby, linie, kolorowe plamy