Wyróżnienie w konkursie „Academia 2017” dla książki dr. hab. prof. UŚ Piotra Zawojskiego

22.05.2017 - 16:09 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Podczas 8. Warszawskich Targów Książki Wydawnictwu Uniwersytetu Śląskiego przyznano wyróżnienie w konkursie rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszych książek akademickich i naukowych „Academia 2017” w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych za publikację autorstwa dr. hab. prof. UŚ Piotra Zawojskiego zatytułowaną „Technokultura i jej manifestacje artystyczne. Medialny świat hybryd i hybrydyzacji”. Opracowanie graficzne książki wykonała Natalia Pietruszewska, redakcję zrobiła Magdalena Kopeć.

Książka dr. hab. prof. UŚ Piotra Zawojskiego dotyczy zagadnień technokultury, zjawiska dotychczas bardzo rzadko prezentowanego w piśmiennictwie polskim w kontekście strategii artystycznych, które stanowią jej artystyczne manifestacje. Wychodząc od teoretycznych rozważań dotyczących współczesnej kultury zdominowanej przez praktyki medialne o charakterze hybrydycznym, w czasach posthumanizmu i transhumanizmu, autor stara się przedstawić własną wykładnię medialnego świata hybryd i hybrydyzacji. Czyni to na wybranych przykładach twórców i dzieł zaliczanych do kanonu współczesnych dokonań w zakresie sztuki nowych mediów: Kena Godberga, Stelarca, Christy Sommerer i Laurenta Mignonneau, Ryoji Ikedy oraz wielu innych artystów reprezentujących tzw. sztukę hybrydyczną.

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Academia” dostępne są na stronie: www.muratorexpo.pl/targi/academia/konkurs-academia/.

Dyplom zaświadczający wyróżnienie dla prof. Piotra Zawojskiego zawierający nazwę konkursu i podpisy