Wystąpienie prof. Piotra Skubały podczas Climate Law & Governance Day 2019

16.12.2019 - 10:03 aktualizacja 18.12.2019 - 11:07
Redakcja: MK
Tagi: ekologia, zmiany klimatyczne

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej konferencji klimatycznej COP25 zorganizowanej w Madrycie było sympozjum Climate Law & Governance Day 2019 stanowiące platformę wymiany myśli na temat budowania prawnych podstaw wspierających działania na rzecz ochrony klimatu.

W ramach wydarzenia, które odbyło się 6 grudnia 2019 roku, zorganizowany został panel ekspercki pn. „Climate Protection Problems and Policy Directions from a Post-COP24 Polish Perspective”. Uczestnicy prezentowali m.in.: działania pozarządowych organizacji i ruchów społecznych na rzecz walki ze skutkami zmian klimatycznych, zmiany w zakresie polskiej polityki klimatycznej po konferencji COP24 odbywającej się w ubiegłym roku w Katowicach oraz rozmawiali na temat kolejnych wyzwań w tym zakresie.

Głos w dyskusji zabrał między innymi prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas sympozjum zaprezentowane zostało jego wystąpienie pt. „It is time to go beyond just research and publishing”. To ważny głos stanowiący apel do środowiska naukowego na całym świecie o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań w trosce o los życia na naszej planecie, a tym samym o naszą przyszłość. Wykład został zrealizowany we współpracy z mgr Magdaleną Stryją z Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz Telewizją internetową UŚ.

Wystąpienie prof. dr. hab. Piotra Skubały (w języku angielskim):

Mężczyzna stojący na tle plakatu
Prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ

Fot. „Gazeta Uniwersytecka UŚ”