XIII Studencki Przegląd Filmowy „czASKina” w Cieszynie

12.02.2016 - 11:05 aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Od 14 do 16 marca 2016 r. w Cieszynie będzie trwać XIII Studencki Przegląd Filmowy „czASKina”, organizowany przez studentów animacji społeczno-kulturalnej z edukacją kulturalną na Uniwersytecie Śląskim. Podczas trzech dni zaprezentowanych zostanie sześć filmów o wspólnej tematyce – „droga do szczęścia”. Każdego dnia przeglądu będą wyświetlane dwa filmy. W pierwszy dzień uczestnicy zobaczą filmy polskie, w drugi nieanglojęzyczne, natomiast w ostatnim dniu obejrzą filmy amerykańskie. W programie zaplanowano również koncerty, warsztaty oraz wystawę fotografii „Cieszyn nocą”. Zaprezentowany zostanie również spektakl teatralny „Męczeństwo Piotra Ohey’a”, przygotowany przez studencką grupę teatralną „Ulga”.

Przegląd jest organizowany cyklicznie od 2004 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/events/828612257250132.