Zajęcia prof. Dariusza Rotta na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie

10.11.2016 - 14:56 aktualizacja 10.11.2016 - 14:56
Redakcja: admin

Od 16 do 19 listopada 2016 roku prof. dr hab. Dariusz Rott będzie prowadził na Wydziale Slawistyki Uniwersytetu Łomonosowa w Moskwie gościnne wykłady z zakresu literatury dawnej oraz warsztaty na temat „Historia pamięci o powstaniu warszawskim – współczesne polskie praktyki kulturowe”.

Prof. Dariusz Rott redaguje „Słownik pisarzy śląskich” oraz serię „Wokół reportażu podróżniczego”. Opublikował kilkanaście książek autorskich, kilkadziesiąt artykułów i recenzji publikowanych w tomach zbiorowych i czasopismach, m.in. w „Baroku”, „Ruchu Literackim”, „Przeglądzie Geograficznym”, „Terminusie”. Publikował także w Czechach i Rosji. Jego zainteresowania naukowe dotyczą literatury dawnej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem piśmiennictwa geograficznego i podróżniczego, kultury literackiej braci czeskich w Polsce, piśmiennictwa na Śląsku (od średniowiecza do współczesności), a także zagadnień szkolnictwa wyższego i oświaty oraz dziennikarstwa i komunikacji masowej. Jest również edytorem tekstów piśmiennictwa dawnego (polskiego i nowołacińskiego).