Dr Dariusz Ignatiuk członkiem Zespołu ds. Polityki Polarnej Państwa

29.03.2022 - 11:34 aktualizacja 30.03.2022 - 16:06
Redakcja: K.S

Polskie Konsorcjum Polarne (PKPol), działające na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i zrzeszające 15 polskich jednostek naukowych zaangażowanych w badania polarne, wybrało dr. Dariusza Ignatiuka z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ na swojego reprezentanta do prac w Zespole ds. Polityki Polarnej Państwa przy Radzie Ministrów.

Zespół został powołany przez prezesa Rady Ministrów dla wsparcia koordynacji polityki polarnej RP. Jest to obecnie najważniejsze gremium doradcze państwa w zakresie polskiej działalności polarnej.

Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się 22 marca 2022 roku.

Dr Dariusz Ignatiuk jest glacjologiem związanym z Centrum Studiów Polarnych działającym na Wydziale Nauk Przyrodniczych na Uniwersytecie Śląskim. Od kilkunastu lat prowadzi badania głównie w Arktyce, na Spitsbergenie. Naukowiec uczestniczy także w pracach komisji konkursu 2023 Major Science Initiatives (MSI) Fund, który ma na celu zapewnienie wsparcia dla bieżących potrzeb operacyjnych i konserwacyjnych placówek badawczych.

Zdjęcie portretowe dr. Dariusza Ignatiuka/portrait photo of Dariusz Ignatiuk, PhD

Dr Dariusz Ignatiuk z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. Marta Kondracka