Podcast | „Kos”, czyli daleko od „Potopu” | Paweł Maślona

23.01.2024 - 11:21 aktualizacja 23.01.2024 - 11:21
Redakcja: OO

Czym Tadeusz Kościuszko wyróżnia się na tle innych polskich postaci historycznych? Czy życie polskiego chłopa pańszczyźnianego przypominało los niewolnika na amerykańskiej plantacji? Co „Kos”, którego akcja toczy się w Polsce okresu rozbiorów, mówi o wojnie w Ukrainie?

W najnowszym podcaście Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Paweł Maślona, absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ, laureat Złotych Lwów oraz Paszportów „Polityki” za film „Kos”, mówi m.in. o micie Polski szlacheckiej, kobiecych postaciach w polskim „westernie”, Quentinie Tarantino i oczyszczających właściwościach kina zemsty. Rozmowę przeprowadził Tomek Grząślewicz z Centrum Komunikacji Medialnej UŚ.

Paweł Maślona

Paweł Maślona | fot. Leszek Zych / Polityka