Podpisanie umowy pomiędzy Ambasadą Republiki Rwandy w Polsce a Uniwersytetem Śląskim

10.10.2023 - 14:46 aktualizacja 13.10.2023 - 11:19
Redakcja: OO

10 października 2023 roku nastąpiło podpisanie umowy o współpracę pomiędzy Ambasadą Republiki Rwandy w Polsce a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

Porozumienie reguluje wymianę studentów i studentek na wszystkich poziomach studiów, a także doktorantów i doktorantek kształcących się w szkołach doktorskich. Osoby uczestniczące w wymianie będą miały możliwość: odbycia studiów stacjonarnych, części studiów, praktyk lub szkoleń językowych. Umowa dotyczy także wzajemnej wymiany pracowników i pracowniczek w celu prowadzenia wykładów gościnnych, seminariów, wizyt studyjnych, konsultacji, organizowania wydarzeń promocyjnych, współpracy kulturalnej i promocji oraz prowadzenia wspólnych badań naukowych.

Dokument sygnowali: ambasador Republiki Rwandy w Polsce prof. Anastase Shyaka oraz prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej UŚ prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski.

Osoby uczestniczące w spotkaniu

Osoby uczestniczące w spotkaniu | fot. Tomek Grząślewicz