Podsumowanie naboru podstawowego na studia w roku akademickim 2021/2022

12.07.2021 - 13:46 aktualizacja 13.07.2021 - 15:23
Redakcja: OO
Tagi: rekrutacja

11 lipca zakończył się nabór podstawowy na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie w Uniwersytecie Śląskim. W katalogu Internetowej Rejestracji Kandydatów dostępnych było 113 programów rekrutacyjnych na studia pierwszego stopnia oraz 17 na studia jednolite magisterskie. Pierwsze wyniki postępowań kwalifikacyjnych będą ogłaszane od 15 lipca.

Popularność kierunków

W systemie IRK wpisało się do tej pory 13 601 kandydatów, którzy dokonali łącznie 18 313 rejestracji. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się: psychologia (1715 zarejestrowanych osób), prawo (1278 osób) oraz informatyka (545 osób).

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach:

• realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia: 19;
  • psychologia: 14,3;
  • reżyseria: 12,4;
  • filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim: 10,3;
  • filologia angielska, specjalność: kultura-media-translacja: 9,8;
  • zarządzanie zasobami ludzkimi: 8,6;
  • filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem japońskim: 8,06.

Wyniki rekrutacji

Kandydaci otrzymają wyniki rekrutacji na swoje konta w systemie IRK od 15 lipca. Będą one również dostępne na opublikowanych na stronie internetowej listach rankingowych. Dokładne dni i godziny publikacji list ujęte są w harmonogramie przy każdym kierunku w katalogu IRK. Z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych listy widoczne będą tylko dla zarejestrowanych w systemie IRK kandydatów.

Te kierunki, gdzie liczba kandydatów nie wypełni limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem.

Dwoje młodych ludzi uśmiecha się i macha. Po prawej stronie grafika przedstawiająca helisę DNA/Two young people are smiling and waving. On the right there is an artwork showing the DNA helix

Grafika promująca rekrutację na studia