Pół roku w Mieście Nauki: wokół ESOF i nie tylko – prof. Michał Daszykowski

12.06.2024 - 09:00 aktualizacja 24.06.2024 - 09:24
Redakcja: JW

Gościem pierwszego odcinka z serii „Pół roku w Mieście Nauki” jest prof. dr hab. Michał Daszykowski – prorektor ds. nauki i finansów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przewodniczący komitetu programowego konferencji ESOF 2024.

Prof. Daszykowski opowiedział o przygotowaniach do międzynarodowej konferencji, która odbyła się w katowickim MCK 14 czerwca 2024 roku w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024. Jak wyglądały prace organizacyjne przed rozpoczęciem ESOF? Jacy prelegenci przyjechali do Katowic? I dlaczego hasło przewodnie konferencji to „Życie zmienia naukę”? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając podcastu oraz odwiedzając stronę esof.eu. Rozmowę z prorektorem przeprowadził dr hab. Tomasz Bielak z Wydziału Humanistycznego UŚ.

mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach