Ponad 7 tys. zł zebranych dla WOŚP

16.02.2021 - 13:29 aktualizacja 18.02.2021 - 15:29
Redakcja: OO
Tagi: WOŚP

Jak co roku, Uniwersytet Śląski w Katowicach włączył się w akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie na licytacjach udało się zebrać 7234 zł. Na aukcje wystawiono przelot balonem badawczym, ilustrację przewodnią Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, a także prace artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

Lot balonem nad województwem śląskim, podczas którego naukowcy z Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery (ULKA) badają zanieczyszczenia atmosfery, wylicytował za kwotę 1224 zł dr inż. Tomasz Zgoła, pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, opiekun wystaw w Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie realizuje liczne tematy edukacyjne związane m.in. z globalnymi zmianami klimatycznymi oraz zanieczyszczeniem środowiska smogiem i odpadami plastikowymi. Przelot balonem licytowało łącznie 11 osób.

Z kolei za najwyższą kwotę wylicytowano obraz pt. „Tam…” (2016) prof. dr. hab. Romana Maciuszkiewicza z Instytutu Sztuk Plastycznych UŚ. Obraz, który został wykonany olejem na płótnie, sprzedano za 1575 zł.

Tegoroczny 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspierał zakup sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i do diagnostyki głowy.

Balon badawczy Uniwersytetu Śląskiego

Balon badawczy Uniwersytetu Śląskiego, fot. Julia Agnieszka Szymala

Roman Maciuszkiewicz „Tam…” (2016)

Obraz pt. „Tam…”