Prof. Andrzej Kowalczyk uhonorowany medalem 30-lecia KRUP

22.09.2020 - 09:24 aktualizacja 28.09.2020 - 11:03
Redakcja: MJ

Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 2016–2020, został uhonorowany jubileuszowym medalem 30-lecia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Odznaczenie jest wyrazem wdzięczności za cztery lata pracy na rzecz KRUP oraz uznania za wkład w rozwój nauki i uniwersytetów polskich.

Prof. Andrzej Kowalczyk jest specjalistą w zakresie hydrogeologii, gospodarki wodnej i geologii środowiskowej, w 2016 roku został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich (KRUŚ) i wiceprzewodniczącego Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA).

Okolicznościowe odznaczenie KRUP przyznane zostało przez przewodniczącego prof. dr. hab. med. Wojciecha Nowaka. Działalność Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich opiera się przede wszystkim na zacieśnianiu współpracy między uniwersytetami, opracowywaniu i przedstawianiu stanowisk w sprawach istotnych dla rozwoju polskiej nauki, szkolnictwa wyższego, a także kultury i oświaty. Obecnie konferencja zrzesza dwadzieścia szkół wyższych, jedną z nich jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Prof. Andrzej Kowalczyk

Prof. Andrzej Kowalczyk. Fot. Julia Agnieszka Szymala / Sekcja Prasowa UŚ