Prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński z grantem Ministra Edukacji i Nauki

20.01.2022 - 09:34 aktualizacja 21.01.2022 - 08:19
Redakcja: RJ

Prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskał grant Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa” na wydanie „Leksykonu terminów medialnych”. Łączna kwota dofinansowania wynosi 750 000 zł.

W napisanie książki zaangażowani będą naukowcy z całej Polski. Publikacja będzie zawierała kilka tysięcy definicji z zakresu mediów i komunikacji społecznej. Dodatkowo zaprezentowane zostaną osiągnięcia polskich badaczy.

Przedmiotem programu „Nauka dla Społeczeństwa” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu budowanie współpracy między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej.

Więcej informacji o przyznanych grantach, a także szczegółach programu można uzyskać na stronie internetowej konkursu.

Zbiór książek Fot. Pixabay