Prof. dr hab. Przemysław Marciniak profesorem wizytującym na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji

04.03.2020 - 09:33 aktualizacja 05.03.2020 - 13:55
Redakcja: OO

Prof. dr hab. Przemysław Marciniak z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został zaproszony przez prof. Johannesa Pahlitzscha (bizantynistyka) i profesora Jana Kusbera (studia środkowoeuropejskie) na Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji jako Gastprofessor (profesor wizytujący) w semestrze zimowym 2020/2021.

W czasie pobytu na uniwersytecie prof. Przemysław Marciniak będzie pracował nad monografią poświęconą zwierzętom w Bizancjum oraz przygotowywał „Handbook of Animals in Byzantium” (wraz z prof. Andreasem Rhoby z Austriackiej Akademii Nauk). Obie pozycje ukażą się nakładem wydawnictwa Routledge. Ponadto poprowadzi seminarium pt. „Byzanz im europäischen Theater: zwischen Geschichte und Literatur” („Bizancjum w teatrze europejskim: pomiędzy historią i literaturą”).

Pobyt na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji jest finansowany w ramach programu „Schwerpunkt Polen”.