Prof. Ewa Jarosz, dr Magdalena Christ | Rozrywka dla dziecięcego oka, ucha i serca

24.04.2020 - 13:49 aktualizacja 08.05.2020 - 13:03
Redakcja: MJ

| prof. dr hab. Ewa Jarosz, dr Magdalena Christ |

Czy spędzanie czasu w domu powinno nas ograniczać? Absolutnie nie! Zaistniała sytuacja może być doskonałą szansą, żeby otworzyć się na nowe doświadczenia. Takich możliwości z pewnością dostarczają mądre opowieści filmowe i bajki. Warto je wykorzystywać do procesu naturalnego, a wręcz mimowolnego poznawania świata ludzi i przyrody. W dźwiękową podróż po całym świecie zaprasza nas na przykład Kulczyk Foundation. Na stronie internetowej fundacji zostały bezpłatnie udostępnione „Mądre bajki z całego świata”. Są one czytane m.in. przez Jakuba Błaszczykowskiego, Pawła Małaszyńskiego czy Edytę Jungowską. Na stronie można też posłuchać piosenek pt. „Mądre bajki z całego świata”. Ta wartościowa propozycja pozwoli przenieść się na chwilę w różne zakątki świata, bez wychodzenia z domu.

Zobacz: soundcloud.com.

Warto również zapoznać się i wykorzystać propozycję przygotowaną przez Studio Filmów Rysunkowych SEMAFOR, które przyłączyło się do kampanii promującej odpowiedzialne zachowania w czasie zdarzenia COVID-19 (#zostańwdomu). Na stronie internetowej pojawiła się specjalna oferta online, kierowana nie tylko do najmłodszych widzów. Udostępnione zostały kultowe bajki takie, jak przygody Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego, Klipera, Błękitnego Rycerzyka czy Baltazara Gąbki. W ich towarzystwie można śmiało zostawić dzieci, nie obawiając się o zły wpływ lub niewłaściwe sceny. Dodatkowo na stronie można zobaczyć dwa cykle o animacji i poznać tajniki sztuki, dzięki której powstają filmy rysunkowe. Trzecią atrakcję Studia Filmów Rysunkowych stanowią filmowe prezentacje, jak rysować popularne zwierzęta gospodarstwa domowego.

Zobacz: www.sfr.com.pl.

Polecamy te strony dzieciom i ich rodzicom. Długie godziny dobrej zabawy gwarantowane!

Prof. dr hab. Ewa Jarosz

Prof. dr hab. Ewa Jarosz z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dyrektor Instytutu Pedagogiki

Dr Magdalena Christ
Dr Magdalena Christ z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. archiwum prywatne dr M. Christ