Prof. Tadeusz Sławek nagrodzony tytułem Promotora Polski

27.04.2022 - 13:42 aktualizacja 05.05.2022 - 13:07
Redakcja: OO

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 26 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” już po raz szósty uhonorowała wybitne osobistości ze Śląska. Jednym z laureatów został prof. dr hab. Tadeusz Sławek – literaturoznawca, poeta, samorządowiec, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 1996–2002.

Nagrodzeni zostali również:

• Robert Talarczyk – dyrektor Teatru Śląskiego,
  • Zdzisława Dacko-Pikiewicz – rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej,
  • Artur Tomasik – prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Statuetki wręczyli: prof. Jerzy Buzek – europoseł, były premier RP oraz przewodniczący europarlamentu, laureat tytułu Wybitny Polak, dr Marcin Krupa – prezydent Katowic, Wojciech Kuśpik – prezes Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz Andrzej Czernek – wiceprezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek odbiera nagrodę z rąk prezydenta Katowic

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek odbiera nagrodę z rąk prezydenta Katowic | fot. Rafał Klimkiewicz