Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

#UŚwspiera | Razem jesteśmy silniejsi

27.04.2020 - 23:09 aktualizacja 27.04.2020 - 23:15
Redakcja: AJS, Sekcja Prasowa

Już od ponad półtora miesiąca uczelnia funkcjonuje w zmienionym trybie. Pracujemy i uczymy się zdalnie. Jesteśmy oddaleni od siebie, ale jednak razem. Łączy nas bowiem wspólnota, jaką jest uniwersytet.

Z myślą o członkach naszej społeczności 27 kwietnia 2020 roku o godz. 21.30 na budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego została wyświetlona specjalna projekcja.

Materiał filmowy 

Czas pandemii jest wyzwaniem, ale jako wspólnota wspieramy się i niezmiennie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

W ramach akcji #UŚwspiera przygotowywane są materiały, które mogą nam wszystkim ułatwić odnalezienie się w tej niełatwej sytuacji. Nasi eksperci opowiadają, jak radzą sobie z pracą zdalną, czasem wolnym, podpowiadają, jak lepiej zrozumieć swoje emocje i reakcje. Opracowują zestawy ćwiczeń fizycznych i zabaw urozmaicających czas spędzony z rodziną. Udostępniają swoje artystyczne prace. Przygotowują trasy wirtualnych wycieczek po najbliższej okolicy. Zdradzają, co czytają, oglądają, piszą i czego słuchają w czasach kryzysu. Pomagają zrozumieć, z jakim niewidocznym przeciwnikiem walczymy i wyjaśniają, w jaki sposób sami uczestniczą w tej niełatwej walce, prowadząc badania naukowe.

Strona #UŚwspiera: www.us.edu.pl/us-wspiera.

Budynek rektoratu Uniwersytetu Śląskiego z napisem „Strong together!”

 

return to top